appletv

Apple TV

Apple TV je malá krabička, která umožňuje ve vaší televizi přehrávání obsahu z iTunes, Youtube (od května 2015 pouze Apple TV3) , Flickr, iCloud, za pomocí různých aplikací ( např. AirVideo server) pro iZařízení můžete přehrávat filmy na vašem disku.  

Apple TV2

Apple Tv

Dále můžete na Apple TV přehrávat videa, obrázky, a hudbu z vašeho iZařízení nebo Macu přes funkci AirPlay. Pokud jste zdatní v angličtině, můžete si koupit, nebo jen půjčit filmy a seriály z široké nabídky. V posledních letech jsou do nabídky zařazovány i české tituly nebo filmy s českým dabingem, ovšem zde ta nabídka již není tak široká. Ceny za půjčení filmu se pohybují okolo 2,99$ Až 3.99$ na 48 hodin a okolo 10$ za koupení filmu. Dále je zde možnost zakoupení a přehrávání písniček nebo celých alb ve vysoké kvalitě.

Pro majitele iPhone 4S a novější je zde možnost zvaná AirPlay Mirroring, která umožní promítnout obraz z vašeho zařízení na obrazovku televize a můžete tak v realném čase hrát hry, sledovat videa, pouštět hudbu nebo upravovat fotografie.

V nabídce Apple TV naleznete spoustu dalších informačních kanálů jako je například zpravodajství Wall Street Journal, sportovní kanály – MLB.TV, NBA, NHL, video kanál Vimeo, Trailery nových filmů, a spousta rádií.

appletv2channels

Apple TV přehled kanálů

Apple TV se nyní vyrábí již ve čtvrté verzi. První verze pracovala na systému Mac OS a disponovala diskovým uložištěm 40 GB respektive 160 GB. Byla rozměrově větší oproti druhé a třetí verzi. Druhá verze Apple TV je krabička o rozměrech 9,9 cm × 9,9 cm × 2,3 cm, hmotnost je pouhých 0,27 kg, pracuje na upraveném  systému iOS a podporuje 720p. Třetí verze má oproti druhé verzi výkonnější procesor a podporuje 1080p tedy FullHD. 

Apple TV2 lze Jailbreaknout a přidat do ní pár dalších zajímavých aplikací. Jednou z nich je aplikace XBMC, která vám z Apple TV udělá univerzální mutimediální centrum.


 

Napsat komentář